Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ARIKLI, OSB VE DİN İŞLERİ YASA TASARILARI HAZIR

ARIKLI, OSB VE DİN İŞLERİ YASA TASARILARI HAZIR

 Fotoğraf

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Büyük Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Din İşleri yasa tasarılarının hazır olduğunu, OSB Yasa Tasarısını bu hafta Bakanlar Kuruluna göndereceklerini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Güvercinlikte kurulacak ve tamamen ihracatta yönelik üreticilerin yer alacağı Büyük OSB için alt yapı çalışmalarında son aşamaya gelindiği kaydedildi.

OSB için gerekli kaynağın ayrıldığını ve yakında ihaleye çıkılacağını açıklayan Arıklı; "Bu hafta hazırladığımız yeni OSB Yasa Tasarısını önce Bakanlar Kuruluna ardından Meclise göndereceğiz. Bu arada yeni Din İşleri Dairesi Yasa Tasarı’mız da hazır. Onu da Bakanlar Kurulunun gündemine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti:


"Türkiye ile ekonomik entegrasyon için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 3 Haziran’da ülkemize resmi bir ziyaret yapacak olan Türkiye Ticaret Bakanı ile önemli bir uluslararası anlaşma imzalayıp, ardından da sanayi alanında yapılacak ortak çalışmalar için Sanayi Bakanı ile bir araya geleceğiz. Amacımız üreten, ürettiğini de satan bir ülke haline gelmek.

Yaptığımız ve yapacağımız bu çalışmalar Türkiye ile imzaladığımız ekonomik paketin gereği olan çalışmalardır. Bu çalışmaları Sayın Fuat Oktay da yakından takip ediyor. Kendisine bu çalışmalar hakkında bilgiler verdik."


17:32, 30.05.2021

Haber Fotoğrafları


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500