Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Aldığı emekli maaşının tamamını sokak hayvanlarına harcıyor

Aldığı emekli maaşının tamamını sokak hayvanlarına harcıyor

 Fotoğraf

Aldığı emekli maaşının tamamını sokak hayvanlarına harcıyor
Ardahanlı İsmet Başdemir adlı vatandaş, aldığı emekli maşını sokak hayvanlarının beslemesinde kullanıyor.
Mehmet AVŞAR
Giriş Tarihi: 1.12.2020  10:17
ABONE OL
Aldığı emekli maaşının tamamını sokak hayvanlarına harcıyor
Ardahan'da Yeni Mahalle'de yaşayan 65 yaşındaki İsmet Başdemir, her gün Ardahan Belediyesinin kurduğu kasaplardan satın aldığı kemikli etleri sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklere yediriyor.

Çocukluğundan beri sokak hayvanlarına karşı merhamet ve sevgi duyduğunu dile getiren Başdemir, "Doğduğumdan beri hayvanlara karşı aşırı bir ilgi ve sevgiye sahibim. Ben bunu vatan ve millet sevgisine bağlıyorum. Özelikle sokak hayvanları ve kışın yiyecek bulmada zorluk çeken yabani hayvanlara yiyecek bırakıyorum. Bunu her gün yapıyorum. Park ve bahçelerde güvercinler için yem bırakıyorum. Bunu yapmadığım zaman görevimi yapmadığımın huzursuzluğunu yaşıyorum. Bu yüzden bu benim rutin işim gibi bir şey. 20 yıl Karayollarında çalıştım. Çalışırken bile işimi aksatmada sokak hayvanlarına yine yardım ediyordum. Emekli olduktan sonrada kendimi tamamıyla sokak hayvanlarına adadım."

Yalnız yaşayan Başdemir, emekli maaşının tamamını da hayvanlara harcıyor.
https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/12/01/aldigi-emekli-maasinin-tamamini-sokak-hayvanlarina-harciyor


05:42, 02.12.2020


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500