Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ARDAHAN BELEDİYESİNDEN ARDAHANLILARA İFTAR

ARDAHAN BELEDİYESİNDEN ARDAHANLILARA İFTAR

 Fotoğraf

Ardahan Belediyesi İl protokolüne ve
vatandaşlarımıza iftar yemeği verdi
İftar programı Ardahan İl Müftüsü Aytekin Yılmaz’ın duasıyla oruçlar açıldı. Ardahan kapalı halk pazarında Belediye Başkanımız Faruk Köksoy’un düzenlediği iftar yemeğine Vali İbrahim Özefe, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, Vali Yardımcıları Muharrem Coşgun, Abdurrezzak Canpolat, Emniyet Müdürü Selami Hüner, AK Parti Ardahan il Başkanı Yusuf Demirci, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Çoşkun, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşları başkanları, Şehit ve Gazi aileleri, Diyanet görevlileri, mahalle muhtarları, Belediye Başkanımız eşi Cevriye Köksoy ve vatandaşlarımızın katılımıyla yaklaşık sekiz yüz(800) kişi iftar yemeğinde buluştu.
İftar yemeğinde açılış konuşması yapan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy,  Allah, tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. İftar davetimize teşrif ettiğiniz için başta Sayın Valimiz, Değerli protokol, siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum.
    
           Tabi amacımız Ramazanı şerifin rahmetinden bereketinden istifade etmek siz değerli ailelerimizin duasına çocuklarımızın sevincine ortak olmaktır. Allah oruçlarımızı kabul etsin. Ramazanın rahmeti, bereketi, bayrama kavuştursun günahlarımızı affetsin.

Köksoy, Ardahan halkı olarak Türkiye’ de örnek kardeşlik iklimine sahibiz. Bu kardeşlik iklimine, bu atmosfere güzel katkı yapan bütün hemşerilerime, ceddimize, atalarımıza ve sizlere çok teşekkür ediyorum dedi. Bugün bize bu toprakları vatan eden, huzurla yaşamamıza vesile olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 
Bunun için bu yemek organizasyonu her yıl tekrar ediyoruz. Birbirimize daha yakın olmayı arzu ediyoruz.

Bu gün ayrıca şehrimize yeni atanan sayın valimizde aramızda kendilerine sizlerle birlikte hoş geldiniz diyorum.

           Vali İbrahim Özefe, ise:  Ardahan’a yeni geldim, bu vesile ile beni bu iftara davet eden sizlerle tanışma fırsatı veren sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu davette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Buraya gelmeden önce Kalkınma Bakanımızın müsteşarıyla görüştüm. Sağ olsunlar Ardahan’ ın ihtiyaçlarını sordular. Geldim yeni yeni toparlıyorum ihtiyaçları tespit edip sizlerle paylaşacağım dedim.
Ardahan’ ımızın Köy yollarında, şehir yollarında ihtiyaç var. Başkanımız çalışıyor, Genel meclis başkanımız ve İl genel sekreterimiz, daire amirlerimiz Ardahan’ ı daha ileriye götürmek için çalışacağız. Hepimiz sizlerin hizmeti için varız. Yollarımızın ihtiyacı var, içme sularımızda birtakım eksiklikler olur, altyapımızda birtakım eksiklikler olur, ama Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, inşallah bunların hepsini çözeriz. Paramız olur, paranız olur 6 ay içerisinde koskoca şehirler kurarsınız, ama birlik ve beraberliğinizi kaybederseniz Allah korusun, Milli ve manevi değerlerimizi kaybedersek nesillerimizi kaybederiz, benliğimizi kaybederiz, yalnızca Ardahan’ ı değil bütün bir memleketi kaybederiz. Onun için Ay yıldızlı bayrağımız altında birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum. Ardahan bu birlik ve beraberliğin en güzel numunelerinden birisidir. İnşallah bütün memleketimize örnek olan, milli ve manevi değerlerimiz etrafındaki bu birlik ve beraberliğimizi tıpkı Ramazan günü olduğu gibi daim olmasını diliyorum, yaklaşan Kadir Gecenizi tebrik ediyorum, Ramazanınızı tebrik ediyorum dedi.


11:50, 27.06.2016


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500