Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AKKOÇ EŞİTİİR 5 İLÇE

AKKOÇ EŞİTİİR 5 İLÇE

 Fotoğraf

AKKOÇ EŞİTİR 5 İLÇE

Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Koraveng) Belediye Başkanı Yücel Akkoç bir yıla aşkın bir zaman dilimi içerisinde  beldesine yaptığı hizmetler beş ilçe Beldiye Başkanlarının yaptığı hizmetlerden kat kat fazla olaması nedeniyle Ardahan'da gündem oldu.

Ardahan'ın İlçe Belediyeleri üzerine adeta ölü toprağı serilmiş gibi durgunluk yaşarken, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Belediyenin kısıtlı imkanlarına rağmen daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yaparken edindiği çevre sayesinde bunu Köprülü'ye hizmete çevirmeyi çok iyi başarmış.

Yakın bir zamanda Canikbey yaylasında hayata geçecek olan tatil ve mesire alanı sadece Köprülü, Göle değil Ardahan bölge turizmine de katkı sağlanacağı bekleniliyor.

BAŞKAN AKKOÇ HİZMET SERÜVENİNE YENİLERİNİ EKLDİ

Ardahan’ın Ak partili Belediyesi Köprülü ‘yü adeta şantiye alanına çeviren Belediye Başkanı Akkoç gazetemize konuştu.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, seçilir seçilmez Dedeşen Köyüne Köy konağı,  Köprülü ‘e kapalı semt pazarı ve 21 km’lik stabilize yol yaparak işe başladı.

Akkoç Sabah Gazetesine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ maliyeti 2.600 bin değerinde olan 5 km. Kilit parke yaptık. Köprülü merkez mahallesinde içilebilir su kaynağını ortaya çıkartarak, depolar yaptık ve tüm beldeye içilebilir su sağladık. Dere yolu ve yol ıslah çalışması devam ediyor,
Üç adet yaylamıza hayvan içme suyu ihtiyacını karşıladık. Köprülü merkeze sosyal faaliyetleri geliştirmek için çeşitli projeler üzerinde çalışıyoruz. Bunların içinde kütüphane, çok amaçlı gençlik spor merkezleri başta olmak üzere beldemizin çehresini değiştirecek çalışmalar kapsamında göçünde önemli ölçüde önüne geçeceğimize inanıyoruz.

Ayrıca 320 aileye Ramazan ayında gıda yardımı, 28 aileye nakit yardımı yapıldı. Evi yanan ailelerimiz oldu omlarında bütün zararlarını karşıladık. Üç adet Camiizin tüm tadilatı başta olmak üzere okularımızın da tüm eksiklerini giderdik.
şeklinde ifadelerde bulundu.

Akkoç'un yakın zamanda hayta geçireceği Canikbey yaylası projesi ise bölgede bu güne kadar yapılmış en büyük proje niteliğinde olacak.


09:26, 11.07.2020


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500