Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » YAVUZLAR ANADOLU LİSESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

YAVUZLAR ANADOLU LİSESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 Fotoğraf

Bakırkök'de örnek eğitim kurumlarından Yavuzlar Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Dünya Engeliler Gününde  Down sendromlu öğrencileri unutmadılar.

Liseliler Şişlide Down Sendromlu öğrencilere hizmet veren bir Cafeye giderek çeşitli hediyeler verdiler. Bakırköyde öğrenim gören  Yavuzlar Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Dünya Engeliler Gününde  Down sendromlu öğrencileri unutmadılar, lise öğrencileri engeliler haftası nedeniyle engelilerin yanında olduklarını göstermek amacıyla çalışanlarının tamanın Down sendromlu olan cafede etkinlik gerçekleştirdiler.

Saat 10;00 da başlayan etkinlik Liseli öğrencilerin  Down sendromlu arkadaşlarıyla  cafede kahvaltı yaparak keyifli anlar geçirdiler. Kahvaltını ardında öğrenciler yanlarında getirdikleri ayakkabı ve diğer hediyeleri down sendromlu arkadaşlarına taktim ettiler.

öğrencilerden Ece Yavuz, ''Böyle bir fikir edindiğimizde ilk önce öğretmenlerimize danıştık, onlardanda destek alınca bu etkinliği gerçekleştirdi. İyiki de yapmışız, burada çalışan Down sendromlu arkadaşlarımız çok mutlu oldular, onlarla çok iyi bir şekilde kaynaştık mutlu anlar geçirdik.

Cafede hem garsonluk yapan, hemde haftada bir gün okula giden Down sendromlu Gürsoy ise, ''Bu gün çok mutluyuz. Haftada bir gün okula gidiyorum, burada da garsonluk yapıyorum. Bana ayakkabı getiren kankama teşekkür ederim'' dedi. MEHEMT AVŞAR


12:45, 06.12.2019


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500