Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AVŞAR, ARDAHANLI ÜNLÜLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

AVŞAR, ARDAHANLI ÜNLÜLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

 Fotoğraf

AREV 'in Eğitime destek gecesi renkli görüntülere sahne oldu.
İstanbul Ardahan Eğitim Vakfı (AREV)  istanbul Polat Bosphorus Hotel’de seçkin konukların katıldığı eğitime destek gecesine Bürokrat, Siyaset, Sanat, Medya, STK, Akademisyen ve çok yıda İş insan’ın katıldığı geceye yağun katılım oldu.

İstanbul Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Başkanı İlter Avşar  bir ilke imza atı. Bütün Ardahanlı ünlüleri bir araya getirerek, Ardahan'a sinema salonun yapılmasına,  eğitim yuvalarının yapımına ve oradan Doğu Expresinin Ardahan'a kadar uzatılmasına kadar önemli gelişmelr sağlandı. Avşar bu birleştirci gücüyle en çok taktir gören isim oldu.

İlter Avşar ve AREV yüksek istişare Başkanı Doğan Şentürk’ün ev sahipliği yaptığı gecenin süprizi ise babası Ardahanlı olan ünlü sanatçı Hülya Avşar ve hayatı bir çok kitap ve gazetede yer alan Kars Digor doğumlu ünlü işadamı Baran Korkmaz büyük ilgi gördüler.

AREV Ardahan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın gecesine katılan Ardahanlı ünlü sanatçı Hülya Avşar, gazeteci Deniz Zeyrek ‘in “Kars’ta sinema vardı, biz lise yıllarımızda sinemaya giderdik” sözleri üzerine ”Ardahan’da sinema yok, ben çok üzüldüm. Bu ülkenin bir sanatçısı olarak, Ardahanlı olarak çok üzüldüm. Kedimdende utandım bu güne kadar benim niye haberim olmadı. En kısa zamanda ilk işim memleketim olan Ardahan’a bir sinema ve tiyatro salonu yaptırmak olacak. Burada söz veriyorum. Daha öncede orada bir spor okulu yaptırmıştım“ dedi.

İstanbul Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Eğitime destek gecesine CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, SGK Fatih Bölge müdürü Coşkun Bilgin, FOX TV Haber genel yayın yönetmeni Doğan Şentürk, Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Sabah gazetesi yazarı Erhan Öztürk, Flash gazetesi sahibi Ali Rıza Yıldız, TRT Kurdi muhabiri Mehmet Avşar, Siyasal yaşam gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya, Kavram Eğitim kurumları Sahibi Ümit Kalko, KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe, Göle Kadın meclisi Derneği Başkanı Türkan Deli, THM Sanatçısı Turgay Demir, Murat Gökdemir, Avukat Ergün Özer, Avukat Özgür Kip, Avukat Serap Ateş ve adını yazamadığımız çok sayıda bölge kanat önderi katıldı.

Ardahan Eğitim ve Kültür Vakfı eğitime destek gecesinde Hülya Avşar Ardahan’da bir sinama yapılması konusunda öncülük edeceğini belirtti. Kars’lı işadamı Baran Korkmaz ve Ardahanlı İşadamı Erbakan Malkoç Ardahan’da AREV aracılığı ile birer okul yaptıracaklarına söz verdiler. Ardahanlı işadamı Üzeyir Engin’de AREV araclığı ile eğitime destek için bir arsa bağışladığını belirtti. Geceye katılan misafirlerde kendilerine dağıtılan zarflara para koyarak eğitime destek için katkı sundular.


17:18, 29.11.2019


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500