Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AYLAN KURDİ'NİN HAYATI FİLM OLUYOR

AYLAN KURDİ'NİN HAYATI FİLM OLUYOR

 Fotoğraf

2015 yılında  Bodrum kıyısında bir fotoğraf çekilmişti.  O fotoğraf insanlığın bittiği yerde olduğumuzun resmiydi. Görenlerin içi parçalanmıştı. İşte hiç kimsenin kolay kolay unutamadığı  o fotoğrafın, 2 yaşında ölüm yolculuğuna çıkan Suriyeli Kürt kızı Aylan'ın hikayesi şimdi ekranlara yansıyacak. Ünlü Yönetmen Ömer. SARIKAYA Aylan’ın hayatını beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor. Peki Aylan Kurdi kimdir? İşte tüm detaylar haberimizde  

Ege Denizinde  iki yaşındaki Aylan Kurdi’nin kötü şekilde parçalanmış bedeni krizin bitmediğini o gün olduğu gibi bu günde pek bir şey değişmediğinde hala sürdüğünü gösteriyor.


4 yıl önce dünya, cansız vücudu Bodrum  sahilinde kıyıya vuran  üç yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi'nin imajıyla şok oldu ve İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Avrupa'nın en kötü göçmen krizi acı çeken insanlık  amblemi haline geldi. Kıtanın liderleri  15 yıl boyunca milyonlarca  sığınmacıyı yeniden yerleştirme planlarıyla - BM mülteci ajansı tarafından yetersiz kaldılar.

sahil güvenlik görevlileri Ege Denizi yakındaki  binlerce göçmen ve mülteci için Avrupa Birliği'ne önemli bir giriş noktası olan Bodrum  kıyısında, bebeğin kötü şekilde parçalanmış bir vücudunu kurtardı. Bir sahil güvenlik görevlisi,  bir yaş ile iki yaş arası, yeşil pantolon ve beyaz bir tişört giymiş bir çocuğun bir sahil otel yakınında bulunduğunu söylemişti.


01:09, 03.06.2019


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500