Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » BAŞKAN BÜYÜKKAYA, HANAK İLÇESİNE DENİZ'İ GETİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKKAYA, HANAK İLÇESİNE DENİZ'İ GETİRDİ

 Fotoğraf

HANAK’A DENİZ GELDİ
Ardahan’ın Hanak İlçesi Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’nın ricasını kıramayan Deniz Bank yetkilileri standartların dışına çıkarak burada şube açtılar.
Belediye Başkanı Büyükkaya , Hanaklıların en çok iş yaptıkları bankanın Deniz Bank olduğunu belirterek, şunları kaydetti, ‘’ Baktım bizim Hanaklılar sürekli Deniz Bank ile iş yapıyorlar, bende bir girişimde bulundum, bankanın yetkililerinden böyle bir istekten bulundum. Önce zor dediler, sonrada uygun bir bina var mı? Diye sordular, bende yeni  yaptığımız belediye binamızın alt katını gösterdim çok beğendiler ve teklifimi kabul ettiler. Ardahan’ın ilçelerinden Göle’den sonra bizden de şube açmaları biz sevindirdi. Artık Hanak ekonomisi bankaların sunmuş olduğu fırsatlarla daha büyüyecektir.’’şeklinde konuştu.

İŞÇİNİN TERİ KURUMADAN ÜCRETLERİNİ ÖDÜYORUZ

Ardahan’ın Hanak İlçesinde  Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya tarafında geçen yıl temeli atılan yeni Hanak Belediye binası inşaatında  sona doğru gelindi.
Belediye binasının inşaatını yapan işçiler, oruçlu olmalarına rağmen işlerini aksatmadan fazla mesai yaparak bitirmeye çalıştıklarını  belirtiler.
Hanak belediye başkanı Ayhan Büyükkaya ‘da işçilere teşekkür ederek , ücretlerini zamanında ödediklerini, mübarek ramazan ayında teri kurumadan paralarını alan işçilerin hallerinde memnun olduklarını ifade etti. Ayrıca belediye ile kaymakamlık arasında yer alan Atatürk büstünün tamirine de 8 bin lira harcadıklarını belirti.
Büyükkayanın bir diğer başarısı ise iktidarın nimetlerinde en iyi yararlanan  ender belediye  başkanları arasında yer alması olarak dikkat çekiyor. TEKFEN, TANAP, FERNAZ gibi Ardahan topraklarında projeler yürüten uluslar arası firmalarda en iyi faydalanan başkan Büyükkaya belediyeye ait arazileri bu firmalara satarak göç yoluyla azalan Hanak nüfusu bu yolla telafi ediliyor.


21:01, 01.06.2018


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500