Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ATSO'YA KADIN BAŞKAN GELİYOR

ATSO'YA KADIN BAŞKAN GELİYOR

 Fotoğraf

Ardahan kamuoyu bir süredir STK’ların yakın bir zamanda yapacakları seçim maratonuna kitlenmiş durumda..  Geçenlerde ATSO için adaylığını açıklayan Sevim Köseliören, Ardahan basınında çok büyük bir ilgi gördü. Yine başarılı bir siyasetçi olan Mustafa Morkoç’unda ismi ESOB için geçiyor ve o da Ardahan basınında ve halkında büyük ilgi görüyor. Görünen o ki Ardahan hak ettiği değeri yakın bir zamanda alacaktır. ( Başarılı başkan Mustafa Morkoç’u da başka bir yazımda siz değerli okurlarıma anlatacağım.)

Daha ilk günde basın tarafında böyle yüksek düzeyde desteğe mahzar  olan köseliören, mevcut Başkan Çetin Demirci’yi bir hayli rahatsız etti. Zira Demirci şimdiye kadar yaptığı içi boş toplantılarla Ardahan basınını kandırmayı hiç başaramadığı gibi, gündemi de meşgul etmeyi başaramamıştır, kendi reklamını da kendi web sitesinde yapmak zorunda kalmıştır. Son olarak Köseliörenin basına verdiği yemekte de Ardahan basının  tamamı katıldı. Köseliören gazetecilerden tam destek aldı. Bu durum mevcut başkan Çetin Demirciyi rahatsız etmiş olmalı ki ATSO sosyal medya aracılığıyla hemen icraatlarını anlatan bir açıklama yayınladı.

Ancak güler misin, ağlar mısın?, icraatlarını anlatırken kendisini masum göstererek Ardahan esnafını ve sanayicisini suçlayıcı bir uslumla aynen  şöyle diyor; ‘’  Gürcistan’la karşılıklı ticari ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla her iki ülkede ve sınır illerinde toplantılar, ziyaretler, karşılıklı anlaşmalar düzenlenmiştir. Ancak üyelerimizin ve ilimizdeki yatırımcıların bu konuda ki ilgi düzeylerinin istenilen düzeyde olmaması nedeniyle ihracata dönük adımlar atılamamıştır.’’ Deniliyor. Yani biz gerekeni yapıyoruz üyelerimizde iş yok biz ne yapalım. Dünyada böyle bir üslup var mı? Başbakan çıkıp söyleyebilir mi? Biz Türkiye’yi çok iyi bir düzeye çıkartabilirdik ancak  halkımızda iş yok, ne yapalım. İşte buyurun Ardahan ticaret ve sanayi odası böyle bir zihniyetle idare ediliyor.

Peki sormazlar mı adama ‘kardeşim madem ki sen bu kadar yararlı iş yapıyorsun, ancak buna  rağmen üyelerinle aranda bir türlü  istenilen düzeyde bir randıman oluşmuyor diyorsun, sen bunun için ne tür girişimlerde bulundun?’

Bir cevabın yok,  olamazda  çünkü  ticarete bir söz var ‘müşteri her zaman haklı’ diye,
Şunu da iyi bil ki sana oy verenler her zaman haklı, hatayı kendinde ara  çözüm üretemiyorsun. Biraz öz eleştiri yap, hata bu işi beceremediğin için bence şimdiye kadar istifa bile etmeliydin.
Ardahan’ın bir dönemi senin sayende çöpe gitti. İki sınır kapımız var bir tane bile 75 plaka uluslararası taşımacılıkta göremiyoruz. Ayıptır, günahtır güzelim Ardahan’a…

Doğmamış yetimin hakkı var bu  topraklarda, göç vere vere illimiz de insan kalmadı. Bunun sorumlusu hiç kukusuz başta STK’lardır. Sonrasında siyasiler gelir.  Ancak Allaha şükür ki başarısız STK başkanlarının yüzünü ak eden bir Milletvekilimiz var,  Prof. Dr. Orhan Atalay. Orhan hocanın hizmetlerini bazen kendi hizmetleriymiş gibi yutturmaya çalışsalarda.

DEMİRCİ İLE KÖSELİÖREN ARASINDA Kİ FARK
Çetin Demirci elit bir kesime hitap eder, gösteriş meraklısıdır, Sevim Köseliören ise halktan biri, halkın içinde yaşar, halkla iç içedir.
Çetin Demirci babadan kalma kuyumcu dükkânında kazandığı parayla dışarıya yatırım yapar,
Sevim Köseliören ise kum eleme tesisinde kazandığı parayla Ardahan’a yatırım yapar. Geçirir toprağın sırtına tırnaklarını ve hizmete dönüştürür ve  bu kadının  emeği ile binalar yükselir Ardahan’ın çehresi değişir.
Ve ben inanıyorum ki bu dönem Ardahan bu başarılı iş kadınına bir şans tanıyacaktır.

Daha şimdiden Sevim Köseliören’in adaylığı Ardahan kamuoyunda memnuniyetle karşılandı zira Ardahan ticaret erbabı ve sanayicisi mevcut başkan Çetin Demirci de illallah demiş durumda  köseli öğrenin adaylığı bu bakımda çok önemli kendisi donanımlı ve  vizyonlu bir ticaret erbabı aynı zamanda Kura nehri  üzerinde yıllardır  İşletmeciliğini yapmış olduğu kur kum işletmesi  Ardahan halkının büyük bir  ihtiyacını karşılamaktadır.
Keçeliören  seçildiği taktirde ticaret odasının hakkını verecektir. Bir  dönemdir 
Ticaret odasının başında  bulunan Demirci Ardahan esnafı ve sanayicisinin tamamen ümidini yitirmesine sebep olmuştur. Kendisi  içi boş toplantılardan başka hiçbir hizmeti Ardahan'a olmamıştır.  Bundan  dolayı ticaret iyi bilen bir adayın  Ardahan  esnafına ve sanayicisine ve ticaret erbabına umut ışığı olmuştur. yakın  bir zamanda yapılacak olan seçimde  ibre köseliöğren de yana gözüküyor,
Köseli öğren bu görevi layıkıyla yerine getireceğine eminim toplumun yarısı kadından oluşuyor bu tür görevleri Ardahan sanayicisi ve esnafı bir kadına vereceğine olan inancım tamdır toplum böyle başarılı bir iş kadınını  göz ardı ederse Ardahan hiçbir zaman başarıyı yakalayamaz dünyadaki medeni toplumlar daha önce bunu yaptılar ve bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri oldular.

Bu güne kadar Ardahan kadını hep ihmal etti. Bu sefer seni göreyim beni mahcup etme!


MUSTAFA MORKOÇ’UN ADAYLIĞI DENGELERİ ALT ÜST ETTİ
Esnaf ve sanatkârlar seçimi yaklaşıyor, adaylarda bir bir gün yüzüne çıkıyor. İçlerinde öyle bir aday var ki tüm dengeleri alt üst edeceğe benziyor. Dsp il başkanı Mustafa Morkoç.
Mustafa Morkoç isminin öne çıkmasında ki


21:46, 27.09.2017


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500